Lekarz kardiolog w działaniuProblemy z sercem towarzyszą dużej części ludzkości - coraz więcej ludzi leczy się z racji nadciśnienia, arteriosklerozy jak również stricte chorób serca. Medycyna wie coraz więcej o tego typu chorobach - czy posiada ona jednak wystarczające możliwości, by zabezpieczyć nas przed konsekwencjami często niemych klinicznie chorób dotyczących niestety znacznej liczby osób? 

W wypadku choroby niedokrwiennej serca podstawowym czynnikiem przyczynowym tego schorzenia jest niewątpliwie miażdżyca – uogólnione schorzenie, które dotyka najważniejsze naczynia krwionośne naszego organizmu. Jak stwierdza dobry kardiolog wrocław z racji codziennej diety, palenia papierosów oraz braku aktywności sportowej procesy arteriosklerozy ulegają powolnemu nasileniu, co prowadzić może finalnie do rozwoju choroby niedokrwiennej.
Nieprawidłowości ze strony układu sercowo-naczyniowego bywają bardzo niebezpieczne. Pacjenci zgłaszają się do lekarza kardiologa wrocław z reguły zaniepokojeni dotkliwymi bólami, które nasilają się w przebiegu aktywności fizycznej, jak i podczas spoczynku.
Specjalistyczna diagnostyka pacjentów, którzy mogą cierpieć na chorobę niedokrwienną opierają się na rozmaitych badaniach, które z reguły są szalenie pomocne w diagnozowaniu oraz monitorowaniu leczenia. Nim kardiolog zajmie się nami, zaleci poszczególne badanie serca, w celu postawienia poprawnej diagnozy.
Do potwierdzenia choroby niedokrwiennej serca lekarzowi kardiologowi wrocław wystarczą objawy kliniczne, w formie występujących bólów dławicowych i odczytu EKG, który może dowieść obecności stref niedokrwienia w mięśniu serca. Niewątpliwie warto poprzeć wyniki EKG badaniami biochemicznymi, które obejmują oznaczenie troponiny T- bardzo wychwytującego markera niedokrwienia mięśnia sercowego. 
Lekarz kardiolog wrocław na odczycie wyników wydaje decyzję o poszerzeniu diagnostyki o tak zwaną próbę wysiłkową, która precyzyjnie pozwoli określić stan niewydolności serca pacjenta towarzyszącej niedokrwieniu oraz jego wymiar. U osób z ChNS konieczna może być także koronarografia – a mianowicie angiografia tętnic wieńcowych jaką przeprowadzi lekarz kardiolog wrocław. Ów zabieg umożliwia nie tylko na przeprowadzenie działań diagnostycznych, lecz i korektę zwężonych odcinków tętnic wieńcowych, co zminimalizować może dolegliwości. W leczeniu wykorzystuje się leki obniżające zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen - beta-blokery, trimetazydynę jak i również azotany – środki zmniejszające obciążenie serca i rozszerzające naczynia.

Kardiolog Katarzyna Zabrocka-Łabaziewicz
Prywatna Praktyka Lekarska - dla Serca

ul. Kamieńskiego 225/1U
51-124 Wrocław
tel. 603049459

http://dlaserca.pl/
Nowe technologie na rynków multimediów
Każdy mężczyzna, ale również niejedna kobieta docenia nowinki technologiczne, zwłaszcza w zakresie multimedialnych gadżetów. Zabawki technologiczne to zaawansowane sprzęty, w których kolejny raz udowadnia się, jak na niewielkiej przestrzeni takiego gadżetu, może zmieścić się...
Nowe technologie zabezpieczania lakieru
Denerwuje Cię kolor Twojego auta. Sądzisz, że rewelacyjnie prezentowałoby się w głębokiej czerwieni albo wyrafinowanej czerni. Jasny odcień karoserii okazał się dla Ciebie istną gehenną, ponieważ brak Ci czasu na częste wizyty w myjni? Zapraszamy na stronę http://4ohmy.pl/. Dosyć...
Kamera samochodowa w trybie nocnym

Kamera samochodowa nie jest stosowana tylko przez policję, ale także typowego Kowalskiego. Zapis wideo za pomocą takiego urządzenia pomaga nie tylko policji złapać sprawcę wypadku, który zwykle ucieka z miejsca zdarzenia, ale także stworzyć materiał dowodowy.