Lekarz kardiolog w działaniuProblemy z sercem towarzyszą dużej części ludzkości - coraz więcej ludzi leczy się z racji nadciśnienia, arteriosklerozy jak również stricte chorób serca. Medycyna wie coraz więcej o tego typu chorobach - czy posiada ona jednak wystarczające możliwości, by zabezpieczyć nas przed konsekwencjami często niemych klinicznie chorób dotyczących niestety znacznej liczby osób? 

W wypadku choroby niedokrwiennej serca podstawowym czynnikiem przyczynowym tego schorzenia jest niewątpliwie miażdżyca – uogólnione schorzenie, które dotyka najważniejsze naczynia krwionośne naszego organizmu. Jak stwierdza dobry kardiolog wrocław z racji codziennej diety, palenia papierosów oraz braku aktywności sportowej procesy arteriosklerozy ulegają powolnemu nasileniu, co prowadzić może finalnie do rozwoju choroby niedokrwiennej.
Nieprawidłowości ze strony układu sercowo-naczyniowego bywają bardzo niebezpieczne. Pacjenci zgłaszają się do lekarza kardiologa wrocław z reguły zaniepokojeni dotkliwymi bólami, które nasilają się w przebiegu aktywności fizycznej, jak i podczas spoczynku.
Specjalistyczna diagnostyka pacjentów, którzy mogą cierpieć na chorobę niedokrwienną opierają się na rozmaitych badaniach, które z reguły są szalenie pomocne w diagnozowaniu oraz monitorowaniu leczenia. Nim kardiolog zajmie się nami, zaleci poszczególne badanie serca, w celu postawienia poprawnej diagnozy.
Do potwierdzenia choroby niedokrwiennej serca lekarzowi kardiologowi wrocław wystarczą objawy kliniczne, w formie występujących bólów dławicowych i odczytu EKG, który może dowieść obecności stref niedokrwienia w mięśniu serca. Niewątpliwie warto poprzeć wyniki EKG badaniami biochemicznymi, które obejmują oznaczenie troponiny T- bardzo wychwytującego markera niedokrwienia mięśnia sercowego. 
Lekarz kardiolog wrocław na odczycie wyników wydaje decyzję o poszerzeniu diagnostyki o tak zwaną próbę wysiłkową, która precyzyjnie pozwoli określić stan niewydolności serca pacjenta towarzyszącej niedokrwieniu oraz jego wymiar. U osób z ChNS konieczna może być także koronarografia – a mianowicie angiografia tętnic wieńcowych jaką przeprowadzi lekarz kardiolog wrocław. Ów zabieg umożliwia nie tylko na przeprowadzenie działań diagnostycznych, lecz i korektę zwężonych odcinków tętnic wieńcowych, co zminimalizować może dolegliwości. W leczeniu wykorzystuje się leki obniżające zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen - beta-blokery, trimetazydynę jak i również azotany – środki zmniejszające obciążenie serca i rozszerzające naczynia.

Kardiolog Katarzyna Zabrocka-Łabaziewicz
Prywatna Praktyka Lekarska - dla Serca

ul. Kamieńskiego 225/1U
51-124 Wrocław
tel. 603049459

http://dlaserca.pl/
Nowinki technologiczne
O społeczeństwie informacyjnym po raz pierwszy zaczęto mówić w latach 60-tych XX wieku. Wykształcenie się takiego społeczeństwa jest bez wątpienia efektem głębokich przemian, które nastąpiły w stosunkach społecznych oraz gospodarczych. tu jest obrazek Dla współczesnego człowieka...
Nowoczesne pompy membranowe
Funkcjonowanie firmy Chemoogle polega na profesjonalnej dystrybucji i fachowym doradztwie technicznym w zakresie sprzedawanych produktów. W naszym asortymencie znajdą Państwo dobrej marki pompy do wdrożeń przemysłowych oraz pionierskich instalacji budowlanych. Używane są poza tym w...
Praktyka komunikacji na linii lekarz ginekolog – pacjentka
Wizyta w gabinecie ginekologicznym różni się znacznie od wizyt w jakimkolwiek innym gabinecie lekarza specjalisty. Czasami jest porównywana do wizyt u dentysty, chociaż komunikacja z pacjentem na fotelu dentystycznym ogranicza się zazwyczaj do przypominania mu o konieczności szerszego...